niedziela, 18 lutego 2018

Przedszkole pod lasem. Stary Węgliniec

Przedszkole w Starym Węglińcu (gmina Węgliniec, powiat zgorzelecki) do szczęściarzy nie należy. Przetarg na remont opuszczonego budynku ogłaszano sześć razy. Jak informuje regionalny  portal, w 2009 roku przedszkole zostało sprzedane firmie, która planowała wyremontować obiekt i zorganizować w nim ośrodek opiekuńczo-pielęgnacyjny dla osób starszych.
Od tego czasu stan budynku zmienia się tylko na gorsze. W 2013 roku wybuchł pożar: na miejscu znaleziono rozerwaną gaśnicę. "To był tylko wybuch, nic się nie stało, trwają czynności" - mówił Komendant Komisariatu Policji w Pieńsku. W 2015 roku historia się powtarza: przedszkole traci dach, płonie strych. 

Dzisiaj o dawnym przeznaczeniu tego miejsca świadczą kolorowe ściany, malowidła kwiatów, ptaków, postaci z bajek. W zderzeniu z gruzem i odpadającym tynkiem robi to naprawdę groteskowe wrażenie. 


Przedszkole w 2018 roku 

A tutaj rok 2012 (fotografia z portalu dolny-slask.org.pl)

3 komentarze:

  1. Pogratulować odwagi temu kto odważył się tam jeszcze wejść... Straży podczas wielokrotnych pożarów obawiali się o siebie musząc wchodzić do środka a tutaj ktoś urządził sobie spacer po ruinie. Dobrze że bez konsekwencji :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Doceńmy urbex...

    OdpowiedzUsuń